Sport je dobrou příležitostí k setkávání lidí, kteří by se jinak nepotkali, a k poznání, že mnohé bariéry, které je dělí, jsou vytvářeny uměle a se zlým úmyslem.

Sport také může ukázat, že uvědomování si příslušnosti ke svému národu či zemi je zcela přirozenou věcí, avšak nemusí znamenat nenávist k národům či zemím jiným (to, že "soupeření" a "nenávist" jsou dvě slova se zcela odlišným významem, nám ostatně předvádějí všichni sportovci, když si po každém zápase podávají ruce).

Na sportu vidíme (alespoň doufám), že nikoli skuhrání a vyžadování zvláštních výhod, ale jenom talent spojený s tvrdou prací, vůlí, ale také racionálním uvažováním, vedou k úspěchu. Sport nás rovněž učí, že ne každý může vyhrát, ale opravdu každý by měl dostat šanci se o vítězství pokusit. Prohra, pokud se z ní dokážeme poučit, není neštěstím a zároveň že "spánek na vavřínech" vždy nakonec vede právě k prohře. Ale hlavně, sport je ohromnou zábavou a zejména fotbal milují lidé na celém světě.

Neexistuje žádný rozumný důvod, aby se zrovna v Rusku šampionát nekonal. Rusové již několikrát ukázali, že podobnou akci umí zorganizovat a zajistit její bezpečnost. Předpokládám tedy, že přesně to bylo hlavním důvodem, proč se fotbalová federace rozhodla, že se světový šampionát bude konat zrovna tam.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.