Sport je dobrou příležitostí k setkávání lidí, kteří by se jinak nepotkali, a k poznání, že mnohé bariéry, které je dělí, jsou vytvářeny uměle a se zlým úmyslem.

Sport také může ukázat, že uvědomování si příslušnosti ke svému národu či zemi je zcela přirozenou věcí, avšak nemusí znamenat nenávist k národům či zemím jiným (to, že "soupeření" a "nenávist" jsou dvě slova se zcela odlišným významem, nám ostatně předvádějí všichni sportovci, když si po každém zápase podávají ruce).

Na sportu vidíme (alespoň doufám), že nikoli skuhrání a vyžadování zvláštních výhod, ale jenom talent spojený s tvrdou prací, vůlí, ale také racionálním uvažováním, vedou k úspěchu. Sport nás rovněž učí, že ne každý může vyhrát, ale opravdu každý by měl dostat šanci se o vítězství pokusit. Prohra, pokud se z ní dokážeme poučit, není neštěstím a zároveň že "spánek na vavřínech" vždy nakonec vede právě k prohře. Ale hlavně, sport je ohromnou zábavou a zejména fotbal milují lidé na celém světě.

Neexistuje žádný rozumný důvod, aby se zrovna v Rusku šampionát nekonal. Rusové již několikrát ukázali, že podobnou akci umí zorganizovat a zajistit její bezpečnost. Předpokládám tedy, že přesně to bylo hlavním důvodem, proč se fotbalová federace rozhodla, že se světový šampionát bude konat zrovna tam.

Zbývá vám ještě 60 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak si podle Jaroslava Foldyny užijí šampionát rusofobové.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se