Emocionální mexičtí fanoušci prověřili během zápasu se Švédy na mistrovství světa pevnost tribun na stadionu v Jekatěrinburgu.

Místní stadion má totiž kapacitu jen 25 tisíc diváků, a aby pořadatelé vyhověli požadavku FIFA na minimální kapacitu 35 tisíc, postavili tu dvě dočasné tribuny za brankami.

Stavitelé sice tvrdí, že konstrukce je zcela bezpečná, ale fotky tribun smontovaných z něčeho, co připomíná lešenářské trubky, se staly místním internetovým memem.

Místní média věnovala pozornost mexickému fanoušku Javierovi, jehož přítelkyně nechtěla pustit na mistrovství, a tak jeho přátelé cestovali po Rusku s papírovou figurínou s jeho podobiznou. Dívka nakonec podlehla tlaku veřejnosti a Javiera do Jekatěrinburgu uvolnila. Mexičan se tam hned první večer opil a ztratil. Byl objeven teprve ráno a policie mu pomohla najít jeho hotel.

Kromě této dojemné historky se ale server URA.ru věnuje místní politice. Město je na ruské poměry poměrně opozičně naladěno a starostou zde byl populární politik Jevgenij Rojzman. Jenže vládnoucí strana Jednotné Rusko letos zrušila přímé volby starosty a Rojzman na protest rezignoval.

Protože současně se vyměnil i prezident v uralském regionu, místní média intenzivně spekulují o tom, jaké úmysly s Jekatěrinburgem má.