Dějiště zimních olympijských her v roce 2014 Soči hostí také fotbalové mistrovství.
Národní mužstvo Peru tu získalo první výhru na šampionátu po čtyřiceti letech, když se mu podařilo zdolat Australany 2:0.
Fanoušků latinskoamerické země přijelo do Soči asi dvacet tisíc a na místní obyvatele udělali dojem pochodem skrz město s nafukovacími lamami. Ty alespoň byly nejčastěji zmiňovány na sociálních sítích. Hrálo se na stadionu Fišt, kde se konalo i zahájení a ukončení olympiády. Před fotbalovým turnajem prošel rekonstrukcí za necelé dvě miliardy rublů (asi 700 milionů korun).
Celkově se nevyplnily předpovědi skeptiků, kteří tvrdili, že olympiáda v Soči jsou jen vyhozené peníze. Naprostá většina infrastruktury funguje, sportovní objekty jsou poměrně vytížené, hlavně proto, že fungují jako základny pro přípravu národních mužstev od zimních sportů až třeba po beachvolejbalisty.
Soči již dříve bylo populární destinací ruských turistů, nyní zde fungují i příslušné služby na slušné úrovni, byť za podstatně větší peníze než třeba v Turecku. Jenže například pracovníci silových složek, od policie po tajnou službu FSB, do ciziny jezdit nesmějí, a proto v Soči tvoří významnou část turistů.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist