Brno jako vůbec první velké město v Česku přišlo s plánem, jak ve větším rozsahu nastartovat výstavbu bytů. V rozvojových lokalitách postaví silnice, zavede plyn či elektřinu dříve, než na místě začnou stavět developeři. Těm také v některých případech po vzoru západních metropolí poskytne své pozemky. Chce tím zastavit strmý růst cen nemovitostí, kvůli kterým se stává bydlení ve městě pro stále více lidí nedostupným. Ještě hůře je na tom Praha, která se sice také snaží inspirovat v zahraničí, na rozdíl od moravské metropole však stále nemůže najít způsob, jak se s bytovou krizí vypořádat. Brno je ve svých plánech napřed.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Kolik peněz hodlá Brno a Praha investovat do výstavby bytů.
  • Proč je Brno v lepší situaci než Praha.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se