Kampeličky jsou pro Českou národní banku bolehlav už desetiletí. Podsektor, který je drobným zlomkem celého bankovnictví, už způsobil mnohamiliardové škody a ČNB jej nebyla schopna uhlídat, i když na něj vyčleňovala neadekvátně velkou část svých kontrolních kapacit.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč by se obnovený boom kampeliček prodražil, kdo v ČNB může slavit a kde je ještě skryta "systémová nestabilita", o které střadatelé nechtějí slyšet.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se