Do celopražských komunálních voleb chce jako černý kůň zasáhnout nově vzniklé hnutí Praha sobě, založené populárním starostou Prahy 7 Janem Čižinským.

V úterý, v poslední možný den podání kandidátek, odevzdalo registrační archy s více než 97 tisíci podpisů. Je to skoro o sedm tisíc více, než je podle zákona potřeba pro občanskou kandidátku. Podepsat se pro ni musí nejméně sedm procent obyvatel.

Ještě nemá vyhráno. Část hlasů může být neplatných, ať už kvůli tomu, že to někdo podepsal dvakrát, nebo podpis připojili lidé bez trvalého bydliště v Praze. Hnutí proto podpisy sbírá dál až do 13. srpna, dokdy je možné odstranit nesrovnalosti na kandidátkách.

Čižinský se netají tím, že chce vyhrát volby a v primátorském křesle vystřídat Adrianu Krnáčovou (ANO). Optimismus odůvodňuje tím, že již získali více podpisů pro registraci do voleb, než dostalo při minulých volbách vítězné ANO, jemuž dalo hlas 77 tisíc Pražanů. A že podobně vyhrál před čtyřmi lety s občanskou kandidátkou Praha 7 sobě v městské části, kde nyní dělá starostu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se