Tuzemský trh práce se nadále přehřívá. Podíl nezaměstnaných sice v červenci podle údajů ministerstva práce vzrostl z 2,9 na 3,1 procenta, bez práce ale bylo 231 570 lidí, což je nejnižší červencová hodnota od roku 1997.

"Aktuální zvýšení nezaměstnanosti je jen krátkodobou sezonní záležitostí spojenou mimo jiné s koncem některých sezonních prací a s příchodem absolventů na trh práce," okomentoval čísla analytik ČSOB Petr Dufek. Podle Radomíra Jáče, hlavního ekonoma Generali Investments CEE, měla na vyšší nezaměstnanost v červenci vliv také evidence části zaměstnanců ve školství, kteří se o prázdninách obvykle hlásí na úřady práce. Dufek očekává, že v srpnu a především pak na podzim se míra nezaměstnanosti opět vrátí pod úroveň tří procent.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Dozvíte se, jaká rizika s sebou situace na trhu práce nese.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se