My za to nemůžeme, tvrdí ve vzácné shodě lékárny, distributoři i výrobci léčiv, když dojde na téma nedostatku toho či onoho léku na domácím trhu. Poslední novela zákona o léčivech, která měla omezit takzvaný reexport léků a zaručit všem lékárnám dodání jakéhokoliv léku do dvou dnů, evidentně nepomohla. Prý je i podle ministerstva zdravotnictví příliš vágní, nevymahatelná a vůbec špatná. Koneckonců dělala ji minulá vláda, a proto je potřeba vyrobit novou, která bude lepší.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč se reexporty nedaří zkrotit a co všechno se musí stát, aby si pro lék mohl člověk dojít do nejbližší lékárny.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se