Mateřské školy se starají o čím dál více dětí s autismem. Do školek chodí zhruba 366 tisíc dětí a tři procenta z nich vyžadují speciální péči. V této skupině se podle dat Českého statistického úřadu za poslední dekádu ztrojnásobil podíl autistů. Momentálně jich je ve školkách přes tisícovku.
Statistici zároveň upozorňují, že děti se zvláštními potřebami chodí stále častěji do klasických tříd než do specializovaných zařízení. Ta před deseti lety navštěvovalo 80 procent takových dětí, letos to bylo již jen 65 procent.
Co se dočtete dál
- V placené části se dozvíte, proč je dobře, když malí autisté chodí do školky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








