Název její profese zní v angličtině chief visionary officer. Když se snaží svoji práci přiblížit rodičům, říká, že vymýšlí různé marketingové nápady, které se týkají oboru IT. V současnosti pracuje na čtvrtém ročníku jedné z největších technologických konferencí na světě ReactiveConf, která proběhne na konci října v Praze. Vlčková očekává, že stejně jako loni na akci dorazí přes tisíc lidí. Mezi nimi jich je 40 procent z Česka nebo ze Slovenska. Účast jí už přislíbilo také více než 50 řečníků z celého světa.

Jeden nešťastný omyl v loňském roce ale málem stačil k tomu, aby si zničila kariéru. Zároveň díky němu zjistila, jak moc je v dnešním světě potřeba bavit se o kulturních rozdílech a diverzitě. "Každému z řečníků jsme vyrobili fotomontáž, jeho fotografii obličeje jsme spojili s tělem superhrdinů, jako je Hulk nebo Iron Man. Tyto postavy byly totiž tématem celé loňské konference," vzpomíná Vlčková. Jedna z amerických řečnic ale svoji podobiznu coby Wonder Woman příliš neocenila, ačkoliv si její tvůrci dávali velký pozor, aby nepoužili příliš odhalený obrázek superhrdinky. Postavu, kterou si mnoho fanoušků spojuje s odvahou a silou, softwarová inženýrka vnímala jako sexistickou. "Pochopila to jako náš sexistický útok a svůj pohled pak velmi rozčíleně popsala na internetu. Síla sítě nás dostala do svízelné situace, málem mě to stálo kariéru. Rozhodně jsme tím nikomu nechtěli ublížit," vypráví manažerka o svém dosavadním největším profesním přešlapu. Její tehdejší celoroční práce na přípravě konference byla v ohrožení.

Vlčková tehdy pochopila, že se o odlišných pohledech na svět lidé musí více bavit. "Rozdíly mezi lidmi mohou ve firmách způsobovat problémy, odlišné kultury občas nějaký konflikt vyvolají. Je třeba předcházet tomu, aby se někdo necítil dobře, o tom je celá diverzita," říká.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • V placené části článku se dále mimo jiné dočtete, kdy je podle manažerky Michaely Vlčkové důraz na diverzitu ve firmě škodlivý.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se