Nadační fond Neuron, jehož mecenáši z řad byznysu podporují základní výzkum, má za sebou řadu změn. V uplynulých týdnech z něj odešel podnikatel a miliardář Karel Janeček, který ho před osmi lety založil. Své pravomoci předal novým partnerům. Také ceny bude fond udělovat jinak − finanční prémie se už nově nebudou muset využívat jen pro vědecké projekty, ale i pro osobní potřebu laureáta.

"Chceme, aby se fond více přiblížil veřejnosti a podpora vědy a vědců se stala celospolečenským tématem a nestála pouze na jednom člověku," řekla HN spoluzakladatelka Monika Vondráková, která neziskovou organizaci řídí od jejího vzniku.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Dále se dočtete:
  • - z jakého důvodu odešel Janeček z Neuronu
  • - které osobnosti se budou podílet na řízení Neuronu
  • - jaké změny nastaly v udělování ceny
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se