Pokud vláda ve čtvrtek schválí takzvanou systemizaci, všechny čtyři odborné náměstky na ministerstvu spravedlnosti čeká nejistá pracovní budoucnost. Ke konci roku o své místo přijdou, a pokud budou chtít ve své funkci zůstat, musí se přihlásit do výběrového řízení, v němž nemusí uspět. V Česku přitom již čtvrtým rokem platí služební zákon, který má i tyto čelné úředníky chránit.

Ministerstva však mají vždy k prvnímu dni v roce možnost přeorganizovat své úřady. Spravedlnost se rozhodla k 1. lednu 2019 zrušit čtyři sekce, v jejichž čele stojí odborní náměstci − jejich místo tak zanikne. Místo toho vzniknou tři nové sekce.

"Dnes vykonávají podobnou činnost různé útvary a to prostě nedává smysl. My jsme věcně navrhli sloučit příbuzné agendy. Díky tomu se mimo jiné zvýší předvídatelnost činnosti ministerstva," vysvětlil HN změny ministr spravedlnosti Jan Kněžínek. S tím, že mít na svém poměrně malém ministerstvu tolik sekcí považuje za nedůvodný luxus.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.