Andrej Babiš tvrdí, že mu pořád někdo ubližuje, křivdí, poškozuje ho. Všechno je kampaň organizovaná korupční hydrou, která ho chce dostat z politiky. Co ale říct, když upozornění, že se dopouští nepravostí, přichází z úrovně Evropské komise? Že by to odmávl s tím, že politika "Antibabiš" zachvátila celou Evropu? Ne, až tak snadné to pan premiér tentokrát mít nebude.

To, co se nyní odehrává, je naprosto neuvěřitelný průšvih. Evropská komise de facto říká, že český premiér je v brutálním střetu zájmů a snaží se pobrat dotační peníze, na které nemá nárok. Jak se takovému konání říká v jazyce obecném, nechť si každý doplní sám. Proporce skandálu pregnantně formuloval Eric Maurice z think-tanku Nadace Roberta Schumana: "Žádný premiér ještě v EU nečelil obviněním ze zneužití evropských peněz ani obavám z toho, že může mít zájem přihrávat evropské dotace firmám, z nichž má sám prospěch." Ano, i legendární Silvio Berlusconi se ve srovnání s Babišem jeví z evropské perspektivy jako čučkař.

Premiér ovšem v zájmu vlastní kapsy nepoškozuje Česko jen reputačně, ale i finančně. Spekulace, že Evropská komise pozastavila proplácení dotací celé zemi, se naštěstí nepotvrdila, komise nepošle dotace "jen" firmám spojeným s Babišem. Jenže i tak nás premiérův dotační byznys může přijít draho. Dotace se přidělují z českého rozpočtu a unie je zpětně proplácí. Neudělá-li to, stávají se Babišovými přispěvateli čeští daňoví poplatníci.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.