Přibližně osmadvacet let stál August Oetker jako výkonný ředitel v čele jednoho z nejstarších rodinných podniků v Německu. Od roku 2010 předsedá podnikové radě Oetker Group, jež přijímá veškerá zásadní rozhodnutí. Letos v březnu, kdy oslaví pětasedmdesátiny, ale musí v souladu s tradicí této dynastie odejít na odpočinek. Rodinný patriarcha končí v době, kdy se v konglomerátu podnikajícím v různých sektorech vyhrotily vleklé spory mezi osmi nevlastními sourozenci.

Jde v nich především o to, kdo bude mít hlavní slovo při obsazování klíčových manažerských postů.

Na jedné straně stojí pět nejstarších dětí, které během svých prvních dvou manželství zplodil Rudolf-August Oetker (zemřel v roce 2007, když mu bylo 90 let).

Na straně druhé jsou jejich tři mladší nevlastní sourozenci ze třetího manželství zesnulého podnikatele. Jejich "hlavou" je dvaapadesátiletý Alfred Oetker, který studoval ekonomii v Pasově a poté v Oxfordu. Je místopředsedou podnikové rady, tedy zástupcem odcházejícího bratra Augusta Oetkera.

Alfred "klanu seniorů" vytýká, že se bez ohledu na vyšší věk snaží prosazovat v konglomerátu svou, nehledě na názory mladších členů rodiny.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • V placené části se dozvíte, v čem tkví jádro sporu mezi mladšími a staršími nevlastními sourozenci, proč půjdou proti sobě k soudu a jak situaci komplikují ještě vnuci odcházejícího Augusta Oetkera ve sporu o hamburskou lodní společnost.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se