Sázka na atraktivní sportovní přenosy se společnosti O2 vyplácí. Největšímu tuzemskému operátorovi, kterého ovládá investiční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, sice kvůli nákupu vysílacích práv mírně klesl zisk, placenému kanálu O2 TV však výrazně přibyli diváci. Ve srovnání s loňským rokem jejich počet narostl o 41 procent na 335 tisíc, a začal se tak blížit UPC, jejichž televizní služby využívá přes půl milionu domácností. Češi si tak začínají zvykat, že za přenosy Ligy mistrů nebo utkání fotbalové Sparty a Slavie musí platit.

Nejvyšší českou fotbalovou soutěž i Ligu mistrů mohli fanoušci dříve sledovat volně na veřejnoprávní České televizi. To se loni v létě změnilo. Většinu zápasů z obou soutěží mohou lidé nyní sledovat jen na placené O2 TV. To se projevilo i na zájmu diváků − od konce června narostl jejich počet téměř o 50 tisíc.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • V placené části se dočtete:
  • Kolik loni společnost O2 vydělala.
  • Jaké fotbalové zápasy mohou sledovat klienti konkurenčního T-Mobilu.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se