Transakce

◼ Právníci z Weinhold Legal radili pojišťovacímu makléři Renomia při koupi majoritního podílu ve společnosti IMG. Spojením obou firem vznikne v Česku vůbec první makléřská společnost, která překročí 10 miliard korun na spravovaném pojistném. Celkem pro ni bude pracovat zhruba 1500 finančních odborníků. Tým Weinhold Legal vedl partner Martin Lukáš a vedoucí advokát Václav Štraser.

◼ Advokátní kancelář Schönherr radila výrobci bylinného likéru Jägermeister při koupi českých distribučních center Rémy Cointreau. Francouzská obchodní skupina Rémy je nejvíce známá výrobou koňaku, který prodává pod značkou Rémy Martin. V pražském týmu Schönherr Praha byli partner Vladimír Čížek a advokáti Jiří Marek, Claudia Bock, Helena Hangler, Eva Bajáková a Natálie Rosová.

◼ Právníci z advokátní kanceláře Taylor Wessing asistovali rakouskému developerovi S + B Gruppe AG při prodeji budov Trimaran a City Element na Pankráci v Praze 4. Jde o jeden z největších tuzemských realitních obchodů loňského roku. Tým advokátů vedl vedoucí partner kanceláře Erwin Hanslik. Na transakci se podílela také partnerka Markéta Cvrčková a Adéla Kučerová, advokátní koncipientka.

Posily v KPMG Legal

Advokátní kancelář KPMG Legal významně posiluje tým. Nově do ní nastoupili advokáti Petr Kučera a Ladislav Vajdík. Kučera se specializuje na oblast korporátního práva a compliance, věnuje se také sporné agendě. Před příchodem do KPMG Legal působil jako advokát v kanceláři Císař, Češka, Smutný. Vajdík má zkušenosti zejména v oblasti nemovitostního práva. Specializuje se také na obecné korporátní a obchodní právo. Doposud působil v advokátní kanceláři Havel & Partners.

Povýšení v Dvořák Hager & Partners

Advokátní kancelář Dvořák Hager & Partners, která se v prosinci spojila s globální právní firmou Eversheds Sutherland, povýšila Dominiku Veselou a Jiřího Kokeše na pozici vedoucích advokátů. Veselá se dlouhodobě věnuje zejména právu nemovitostí a v kanceláři vede nemovitostní praxi. Kokeš je přední odborník v oblasti obchodního a finančního práva, včetně fúzí a akvizic, problematiky investičních fondů a kapitálových trhů.