Rychlé grafické čipy míří do notebooků

Přesně podle plánu se tento týden začaly prodávat první notebooky s grafickými čipy Nvidia GeForce RTX. V redakci už máme první dva modely. Acer Predator Triton 500 pokračuje ve sbližování ultrabooků a herních notebooků, váží jen 2,12 kilogramu a je tenký pouhých 18 milimetrů, jen o milimetr více než MacBook Air, uvnitř má ale grafický čip GeForce RTX 2080 Max-Q. Notebook Asus ROG STRIX SCAR II (na snímku) je větší a těžší a staví na grafickém čipu RTX 2070. Díky nedávnému testu notebooku stejné značky s GeForce 1070 víme, že novinka je o třetinu výkonnější a má srovnatelnou cenu.

Nová krev pro Samsung

Největší výrobce smartphonů představil telefon pro mileniály. Právě na toto označení mladé generace odkazuje písmeno M v názvu Galaxy M20. Nový telefon má miniaturní výřez na přední fotoaparát, jinak pokrývá téměř celou plochu telefonu. Nejzajímavější je ale kombinace úsporného procesoru s 5000mAh baterií, která má přibližně dvojnásobnou kapacitu ve srovnání s dřívějšími levnými modely Samsungu. Zajímavá je i cena 5999 korun a způsob prodeje − telefon pro mladé bude dostupný jen na webu samsung.cz.

Práce i na stojáka

Sedavá práce u počítače podle odborníků není úplně zdravá. Jako alternativa se prosazují stoly, které lze zvednout a pak u nich pracovat ve stoje, případně polohy střídat. Kromě nového stolu lze pořídit také speciální stojan, který funguje na stejném principu, jen jako základnu využívá stávající stůl. Stell SOS 3130 je masivní a vejde se na něj i 27" monitor a notebook. V konstrukci je místo také na myš a klávesnici, i když prostoru pro myš by mohlo být trochu více. Poloha v rozsahu 13 až 50 cm nad plochou stolu se nastavuje ručně, díky pružinám a plynovým pístům probíhá změna plynule a nevyžaduje velkou sílu.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru