Mobilní telefony by měly být ve školách tabu. Návrh, který má jednoznačnou podporu premiéra Andreje Babiše, počítá s tím, že je od září příštího roku žáci nebudou smět používat při vyučování ani o přestávkách. Výjimkou mají být zdravotní důvody (například napojení na inzulinovou pumpu), speciální vzdělávací potřeby některých žáků nebo přímé využití ve výuce.

Podle studie ENESET (Expert Network on Economics and Sociology of Education and Training) zakazuje používání mobilních telefonů ve školách plošně aktuálně 13 zemí EU, ve třídách pak čtyři země a další tři zákaz chystají. Česko tak nebude ojedinělé. Navíc už nyní podle průzkumu ministerstva školství prostřednictvím školního řádu reguluje telefony 93 procent škol v Česku.

Zbývá vám ještě 50 % článku

Co se dočtete dál

  • Co chystá další školní rok?
  • Zlepší zákaz mobilů duševní zdraví dětí?
  • Jak jsou na tom ostatní země?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.