V motoru auta sice řepka olejka pomáhá snížit emise, jako rostlina pěstovaná ve velkém na poli ale přírodě škodí. Část poslanců to chce změnit a snaží se o to, aby se v Česku jezdilo na ekologičtější paliva. Poslanci navrhují novelu zákona o ochraně ovzduší, která má přimět výrobce pohonných hmot, aby za řepku hledali náhradu. Jejich snahu původně podpořilo i ministerstvo dopravy.
Co se dočtete dál
- Co by mohlo řepku nahradit a kolik jí vlastně v Česku roste? Co by to znamenalo pro Agrofert? A proč jsou proti komunisté?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








