Dva stylově odlišné koncerty špičkových anglických souborů se uskuteční o víkendu v Praze. V sobotu do O2 areny zavítá Jamiroquai, nejslavnější kapela žánru acid jazz. A následující den pod širým nebem v Letňanech vystoupí Muse, jedna z nejznámějších světových formací hrající apokalyptický elektronický rock.

Nejprve k Jamiroquai. Acid jazz je v Česku přehlížený styl, roztancovaný mix soulu, funku, jazzu a diska. Populární byl hlavně v 90. letech minulého století, kdy ho hrály módní kluby v USA, Anglii nebo Japonsku. Nebyl to ale žánr tak dominující a hranice menších sálů překročil málokterý anglický soubor. Podařilo se to především Brand New Heavies a právě Jamiroquai.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se