Jeden fotoaparát pro obě strany

Asus v Česku začíná prodávat svůj nejnovější telefon Zenfone 6, který se od konkurence odlišuje neobvyklou konstrukcí: zadní fotoaparát lze překlopit, čímž se promění v selfie kamerku, která se může stát nejlépe hodnocenou na trhu − běžně mají přední kamery horší technické parametry než hlavní, zadní "foťák". Asus telefon v základní verzi vybavil nejvýkonnějším procesorem Snapdragon 855 od Qualcommu a doplnil 6 GB operační paměti a 128 GB prostoru pro data. Oproti konkurenci od Samsungu nebo Huaweie má telefon méně jasný, 6,4" displej s LCD panelem, ale o něco lákavější cenu 14 490 korun.

iVysílání přímo v televizi

Online archiv České televize s názvem iVysílání je nově dostupný jako aplikace pro chytré televizní přijímače. Musí ale podporovat technologii HbbTV.
Online archiv České televize s názvem iVysílání je nově dostupný jako aplikace pro chytré televizní přijímače. Musí ale podporovat technologii HbbTV.
Foto: archiv

Možnost nahlížení do obsáhlého internetového archivu České televize, který je pod názvem iVysílání už delší dobu k dispozici jako aplikace pro mobilní telefony, tablety i jako webová stránka přístupná z internetového prohlížeče libovolného počítače, se v nové podobě dostává i přímo do chytrých televizních přijímačů. Ty musí podporovat technologii HbbTV, která kombinuje tradiční pozemní vysílání s internetovým přístupem. Nová verze se liší designem i přidanými funkcemi, jako je třídění obsahu podle témat nebo možnost sledování videí z webu ČT. 

Malinový koláč počtvrté

Raspberry Pi se čtyřkou v názvu má oproti předchozí verzi trojnásobný výkon.
Raspberry Pi se čtyřkou v názvu má oproti předchozí verzi trojnásobný výkon.
Foto: archiv výrobce

O rok dříve, než byl původní plán, se začala prodávat nová generace malinkého počítače pro kutily a technické nadšence Raspberry Pi. Model se čtyřkou v názvu má oproti předchozí verzi trojnásobný výkon a nově je k dostání i se 2 a 4 GB operační paměti. Základní model s jedním gigabajtem RAM stojí méně než tisíc korun a je dostupný i v Česku.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru