Bossové českých bank si mohou gratulovat. Premiéra Andreje Babiše tentokrát "zmákli". Žádná zvláštní sektorová daň se konat nebude. Místo toho už největší české banky, Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka a UniCredit, přispěchaly s tím, že jsou připraveny investovat do Národního rozvojového fondu až sedm miliard korun. A že se na to moc těší. Nakonec možná i částka bude vyšší. Krásné. A hlavně: fond prý bude mít potenciál připravit ve prospěch investičních projektů minimálně pětinásobek svého kapitálu, tedy zhruba 35 miliard korun. Úžasné!

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se