Od vznikajícího Národního rozvojového fondu si vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) slibuje investice za desítky miliard korun do výstavby silnic, škol a nemocnic. Podle vicepremiéra a ministra průmyslu Karla Havlíčka za Babišovo hnutí by banky, které budou rozjezd nového projektu financovat šesti miliardami korun, měly do fondu přispívat opakovaně. A nemají být jediné, kdo takto podpoří ekonomiku. Záhy by se měly přidat další velké firmy. Fond by podle představ vicepremiéra měl odstartovat, tedy investovat do prvních projektů už v polovině roku 2020.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











