Deštivou sobotní Prahou prošel Prague Pride, průvod na podporu LGBT komunity byl vyvrcholením týdenního programu, který zahrnoval přednášky, workshopy, mši i řadu kulturních akcí. Akce dostala veřejnou podporu od pražského magistrátu, jehož primátor, jinak člen tradiční rodiny, se účasti nezalekl. Imobilní návštěvníci koncertů na Střeleckém ostrově pak ocenili, že nefunkční výtah dokázali organizátoři promptně nahradit "živým výtahem", který na zavolání přišel, pomohl a umožnil návštěvu i těm, pro které je nejen ostrov bez výtahu, ale i dalších mnoho míst Prahy nedostupných.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Komentáře ke článku

Jakub Jůzl 12.08.2019 11:05
Nevím, zda je dobrý nápad volat po "pohřbívání hnusu ve společnosti" (obrat jak z doby normalizace), zvláště vzhledem k výroku, s kterým lze sice nesouhlasit, ale rozhodně není sám o sobě nenávistný, či dokonce nezákonný...
jp.straka 12.08.2019 08:56
S vyzněním článku obecně souhlaísm, přesto mi ale nepřijde fér dávat na pranýř Danielu Kovářovou za její výrok: "Homosexualita je pochopitelně neštěstí a žádný rodič by si tuto orientaci pro své dítě nepřál." Tento výrok sám o sobě rozhodně nevypovídá o žádné nesnášenlivosti nebo homofobii. To, že někdo vysloví argument na podporu tzv. tradiční rodiny, přece ještě nemusí znamenat, že má něco proti soužití lidí stjeného pohlaví. Vždyť přece není vyloučeno, aby vedle respektu k soužití homosexuálníchpárů mohla exsitovat i podpora tzv. tradiční rodiny. Jinak řečeno: Projev respektu k menšině přece nemusí být nutně vyjadřován jen jejím bezmezným vyzdvihováním a glorifikováním každé její akce. Nebo snad jen proto, že člověk nad konáním akce typu Prag Pride vysloveně netleská a nejásá, se stává homofobem a nepřítelem liberalismu? Autorka článku se paradoxně dopouští stejné chyby jako ti, proti kterým ve svém článku brojí: Nebere v potaz, že ne každému připadají halasné průvody lidí v barevných kostýmech vkusné, a že někdo zkrátka preferuje soužití muže a ženy jako ideálnější model - aniž by přitom jakkoli zatracoval ty, kdo v tomto modelu nežijí. Já rozhodně nemám nic proti společnému soužití lidí stejného pohlaví, ale přesto s výše citovaným výrokem Daniely Kovářové do jisté míry souhlasím. Domnívám se, že kdybyste ve většině rodin, kde děti vychovává žena a muž, položili otázku typu "Kdybyste si mohli vybrat, jeslti vaše dítě bude v budoucnu žít a vychovávat dítě s osobou jiného nebo stejného pohlaví....", tak většina dotázaných se spontánně vysloví pro "tradiční" rodinu, aniž by přitom možnost jného soužití jakkoli zatracovala. (Bohužel, v očích mnoha novinářů by to jistě bylo téma na článek o nenávistných a homofbních Češích).
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru