Byznys koncernu Agrofert zpomaluje. Už třetí rok po sobě dosáhl horšího hospodářského výsledku než o rok dříve. Loni skončila dvoustovka firem holdingu v součtu nejhůře za posledních 10 let − čistý zisk činil 1,66 miliardy korun. V nejúspěšnějších letech uplynulé dekády přitom zisk koncernu přesahoval osm miliard. Zpomalení je způsobeno především špatnými výsledky potravinářských a chemických firem v Německu. A také zeslábnutím dříve úspěšného byznysu s hnojivy. Ruku v ruce s propadem výkonnosti společností ze svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO) roste i jejich zadluženost.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











