Byznys koncernu Agrofert zpomaluje. Už třetí rok po sobě dosáhl horšího hospodářského výsledku než o rok dříve. Loni skončila dvoustovka firem holdingu v součtu nejhůře za posledních 10 let − čistý zisk činil 1,66 miliardy korun. V nejúspěšnějších letech uplynulé dekády přitom zisk koncernu přesahoval osm miliard. Zpomalení je způsobeno především špatnými výsledky potravinářských a chemických firem v Německu. A také zeslábnutím dříve úspěšného byznysu s hnojivy. Ruku v ruce s propadem výkonnosti společností ze svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO) roste i jejich zadluženost.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se