Už před třiceti lety ekologové varovali, že je třeba něco udělat se smrkovými a borovicovými monokulturami, jinak hrozí vážné problémy. Nikdo nic neudělal. Dnes české lesy ve velkém vysychají a žere je kůrovec. Stejně tak pole a zemědělská krajina jsou ohroženy suchem a na příkladu lesů je dobře vidět, co se stane, pokud budou farmáři sedět se založenýma rukama a neudělají žádnou změnu. "Rychlost opatření, která děláme, nedosahuje rychlosti klimatické změny. Tedy nůžky se stále rozevírají," říká rektor České zemědělské univerzity a krajinný ekolog Petr Sklenička. "Za dvacet třicet let tu budou subtropy. Problém ale je, že vegetace a krajina se tak rychle nepřizpůsobí," upozorňuje Sklenička.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.