Snížit své účty za elektřinu a zároveň omezit takzvané světelné znečištění mohou obce, které se zbaví starých pouliční lamp. Od 1. září na to mohou získat až dvoumilionovou dotaci ze společného programu ministerstva životního prostředí a ministerstva průmyslu a obchodu. Stejně jako v loňském roce na to oba úřady vyčlenily 120 milionů korun. Nová osvětlení za to vloni pořídilo více než 150 obcí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se