Ve zdravotnictví přibude příští rok téměř o 11 mi­liard korun více, než ministerstvo původně plánovalo. V pátek o tom rozhodl premiér Andrej Babiš. Více než polovina z těchto peněz, konkrétně šest miliard korun, ale půjde mimo úhradovou vyhlášku. V praxi to znamená, že o těchto penězích nerozhodne ministerstvo zdravotnictví na základě předem daných pravidel, ale zdravotní pojišťovny si samy určí, do jakých zdravotnických zařízení peníze pošlou.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se