Státem řízené nemocnice dluží dodavatelům léků a materiálu přes 4,2 miliardy korun. To je zhruba o půl miliardy více než na začátku roku. Nemocnice tvrdí, že se do problémů dostávají kvůli rostoucím platům nebo proto, že ošetří méně pacientů a musí vracet pojišťovnám zálohy. Někteří dodavatelé už ztratili trpělivost a pohledávky přeprodávají. Nemocnice se tak dostávají pod ještě větší finanční tlak.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








