Státem řízené nemocnice dluží dodavatelům léků a materiálu přes 4,2 miliardy korun. To je zhruba o půl miliardy více než na začátku roku. Nemocnice tvrdí, že se do problémů dostávají kvůli rostoucím platům nebo proto, že ošetří méně pacientů a musí vracet pojišťovnám zálohy. Někteří dodavatelé už ztratili trpělivost a pohledávky přeprodávají. Nemocnice se tak dostávají pod ještě větší finanční tlak.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se