K podobné situaci už jednou došlo − 10. února 2016, krátce poté, co sněmovna schválila zákon o elektronické evidenci tržeb, slíbil poslanecký matador ODS Marek Benda v kuloárech koaličním poslancům: "Sejdeme se u Ústavního soudu." Dnes se situace opakuje. Koalice již dříve prosadila, že po pěti jednacích dnech o vládním daňovém balíčku, v nichž opozice cupovala navrhované změny, dnes v 10 hodin debatu − navzdory tomu, že je v ní ještě přes 20 přihlášených − utne a bude se hlasovat.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se