Ministr pro letošní letní olympijské a paralympijské hry Jošitaka Sakurada musel po nátlaku veřejnosti odstoupit. Stalo se loni v dubnu, ve funkci byl jen půl roku. Přispělo k tomu vícero jeho prohlášení a postojů, mezi nimi i fakt, že jakožto člověk zodpovědný za bezpečnost velké sportovní události nikdy nepoužil počítač a nedokázal vysvětlit, co je to USB. Tokio přitom může být místem kyberútoku, nebo alespoň pokusu o něj.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se