V největší české nemocnici Motol jsme v loňském roce vydali za léky asi 2,3 miliardy korun. Jen třetinu z toho tvořily léky "obyčejné". Myslím tím ty, které zná většina populace včetně té medicínské. Dvě třetiny jsme však utratili za léky pro vzácnější onemocnění léčená v centrech a léky jinak nehrazené ze zdravotního pojištění (na ně mají čeští občané nárok dle tzv. paragrafu 16). Předpokládám, že tenhle poměr ve výdajích už nemůže připadat normální ani těm nejprogresivnějším zastáncům medicínského pokroku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se