V největší české nemocnici Motol jsme v loňském roce vydali za léky asi 2,3 miliardy korun. Jen třetinu z toho tvořily léky "obyčejné". Myslím tím ty, které zná většina populace včetně té medicínské. Dvě třetiny jsme však utratili za léky pro vzácnější onemocnění léčená v centrech a léky jinak nehrazené ze zdravotního pojištění (na ně mají čeští občané nárok dle tzv. paragrafu 16). Předpokládám, že tenhle poměr ve výdajích už nemůže připadat normální ani těm nejprogresivnějším zastáncům medicínského pokroku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









