O co se hraje ve volbě ombudsmana? O nic menšího, než jestli bude zachován smysl úřadu. Prezidentův kandidát Stanislav Křeček, jenž není bez šancí, prohlašuje, že se chce zabývat prioritně "právy většiny". Tím je podprahově řečeno, že ho menšiny vlastně nezajímají a starat se o jejich práva je vadné, škodlivé, ba protispolečenské. Leckomu to asi zní líbivě. Ovšem pokud budeme tvrdit, že diskriminace menšin je jen ideologická představa a ve skutečnosti k ní nedochází, může ombudsman v zemi, která rozhodně nepřekypuje tolerancí k části vlastního obyvatelstva a kde bují averze vůči odlišným náboženstvím, klidně zavřít krám.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











