Poměrně ostře a málo diplomaticky americký velvyslanec v Česku Stephen King vyhrožuje poslancům rozpočtového výboru kvůli zavádění digitální daně ve výši sedm procent. Ta má v jeho interpretaci být namířena pouze proti americkým technologickým firmám, jako je Facebook nebo Google, což je prý diskriminační. A podobně jako jeho šéfové z Washingtonu vyzývá, aby Češi vyčkali, jaké řešení přinesou jednání o digitální dani na půdě Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








