Poměrně ostře a málo diplomaticky americký velvyslanec v Česku Stephen King vyhrožuje poslancům rozpočtového výboru kvůli zavádění digitální daně ve výši sedm procent. Ta má v jeho interpretaci být namířena pouze proti americkým technologickým firmám, jako je Facebook nebo Google, což je prý diskriminační. A podobně jako jeho šéfové z Washingtonu vyzývá, aby Češi vyčkali, jaké řešení přinesou jednání o digitální dani na půdě Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se