Letecká společnost American Airlines kvůli koronaviru vykázala svou první čtvrtletní ztrátu od opuštění bankrotového režimu v roce 2013. Aerolinky, které jsou podle flotily a přepravených cestujících největší na světě, v letošním prvním čtvrtletí prodělaly 2,2 miliardy dolarů. "Nikdy dříve naše odvětví nečelilo tak velké výzvě," uvedl šéf firmy Doug Parker. "Všichni očekáváme, že oživení bude pomalé a že poptávka po letecké přepravě zůstane po delší dobu pod tlakem," dodal. Společnost v důsledku koronavirové krize pozastavila provoz stovek letadel. Téměř 39 tisíc zaměstnanců podniku přistoupilo na částečně placenou dovolenou, zkrácenou pracovní dobu či předčasný odchod do důchodu.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru