Národní železniční dopravce počítá ztráty. Podle nejnovějších odhadů přijdou České dráhy kvůli dopadům koronavirové krize jen v osobní dopravě o 2,5 miliardy korun. Za březen evidují propad z očekávaného prodeje jízdenek ve výši 350 až 400 milionů korun, a za duben dokonce 600 milionů. K tomu se ale musí připočíst i výpadek příjmů od krajů a státu kvůli dočasnému rušení dotovaných linek. "Souhrnný výpadek příjmů se tak jenom za duben dostane až na úroveň 700 až 800 milionů korun," popisuje šéf Českých drah Václav Nebeský.

V době nejpřísnějších opatření využívalo vlaky jen 10 procent obvyklého počtu cestujících. "Dopady na hospodaření jsou významné, nicméně nechceme propouštět naše zaměstnance a zdražování také není aktuální," ubezpečuje mluvčí drah Vanda Rajnochová.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se