Podle opozice i odborníků z oboru IT se už příští rok může stát, že ministerstvo práce a sociálních věcí nebude mít jak vyplatit sociální dávky. Koncem letošního roku končí opakovaně prodlužovaná smlouva se stávajícím dodavatelem softwaru, přes který platby jdou, firmou OKsystem. A ministerstvo nemá náhradu. "Výplata dávek je ohrožena, protože stále nemáme firmu, která bude IT systémy provozovat," míní poslanec Lukáš Kolářík (Piráti). Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) nyní poprvé řekla, jak kolapsu zabránit.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se