Koronavirová pandemie odchází a v létě by v Česku mohly být už i plné fotbalové stadiony a koncertní sály, říká Jan Hamáček, který přes dva měsíce řídil Ústřední krizový štáb. V rozhovoru pro HN se rozohnil kvůli jiné záležitosti − cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan. Hamáček jde v názoru i proti ministrovi zahraničí ze své vlastní strany Tomáši Petříčkovi. Je přesvědčen, že Čína cestu nenechá jen tak a že to bude mít pro Česko důsledky.

HN: Čtvrt roku jste byl jednou z nejvýraznějších postav boje s koronavirem. A pak si sednete v neděli k televizi a vidíte, že průzkum agentury Kantar dává sociální demokracii 5,5 procenta hlasů. Nemáte pocit, že ať děláte, co děláte, ČSSD se pohybuje na hraně propasti?

Záleží na tom, jaký průzkum vezmete. Pokud jste pesimista, koukáte na Kantar, a pokud optimista, tak na STEM, kde jsme poskočili o dvě procenta.

HN: Čím si takový rozdíl vysvětlujete?

Je to dáno metodikou. Metodika Kantaru je hodně rigidní a počítá jen s voliči, kteří jsou stoprocentně rozhodnutí, zatímco další průzkumy − například STEM, který nám dal skoro devět procent − pracují s nějakým modelem. Ale za sebe mám svědomí čisté. Dělal jsem všechno pro to, abychom republiku dostali z problémů. A to se podařilo. Dál to musí zhodnotit voliči.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Česko je v čele Evropy a Hospodářské noviny jsou v Bruselu. Pokud chcete být u toho nejdůležitějšího, co se každý týden děje, a dočíst se i věci ze zákulisních jednání, odebírejte jediný newsletter v Česku věnovaný unii Ředitelé Evropy.