Způsobují rakovinu. Přenášejí koronavirus. Poškozují DNA. Dezinformací o chystaných sítích páté generace (5G) na českém internetu přibývá. Podobné zprávy se objevily i minulý týden, poté co operátor O2 oznámil, že od července spustí násobně rychlejší internet v Praze a Kolíně. A se stejnými obavami se obracejí lidé na radnice i v dalších několika městech, kde se má od příštího měsíce nová síť zkušebně také spustit.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se