Kanadská zábavní společnost Cirque du Soleil požádala o soudní ochranu před věřiteli. Kvůli pandemii nemoci covid-19 musel slavný cirkus, pověstný svými akrobatickými čísly, zrušit všechna svá vystoupení a propustit umělce. O práci přijde 3500 lidí, tedy 95 procent zaměstnanců. "S nulovými příjmy od nuceného uzavření všech našich představení kvůli covidu-19 muselo vedení jednat rozhodně, aby ochránilo budoucnost firmy," uvedl generální ředitel Daniel Lamarre. Akcionáři Cirque du Soleil se zavázali, že převezmou závazky cirkusu, které jsou v přepočtu přes 21 miliard korun. Spolu s provincií Quebec pak firmě poskytnou finanční injekci v přepočtu 7,2 miliardy korun. Další peníze poputují k propuštěným umělcům, což umožní najmout podstatnou část z nich zpět po obnovení představení.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru