V extrémně slaných vodách Rudého moře kotví 45 let starý tanker, který může vybuchnout a způsobit jednu z nejhorších ekologických katastrof v dějinách lidstva. Válka v Jemenu, u jehož břehů loď kotví, ovšem brání v nalezení řešení.

"Dochází nám čas, abychom mohli zabránit neštěstí, které by na dlouhá desetiletí zlikvidovalo ekosystémy a miliony lidí by připravilo o živobytí," prohlásila před Radou bezpečnosti Inger Andersenová, hlavní odbornice na životní prostředí Spojených národů.

Tanker FSO Safer, který je používán jako plovoucí úložiště ropy, již pět let stojí bez údržby poté, co přístav Hudajdá obsadili šíitští rebelové Hútíové.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se