Britové by podle své vlády měli zhubnout. Podle dat z roku 2018 jsou skoro dvě třetiny dospělých občanů ve Velké Británii obézní nebo mají nadváhu. Stejný problém se týká 30 procent dětí. Vláda proto oznámila, že výrazně omezí reklamu na nezdravé jídlo nebo zakáže akce, v rámci kterých supermarkety zákazníkům nabízejí k nákupu jednoho nezdravého jídla, například slaných brambůrků, další balení zdarma. "Budeme šťastnější, zdravější a odolnější vůči nemocem, jako je covid-19, když se vyrovnáme s problémem obezity," prohlásil premiér Boris Johnson. Část byznysu se ale bouří a tvrdí, že vláda ohrozí příjmy firem a pracovní místa.

Kroky britské vlády míří proti potravinám s vysokým obsahem cukru, tuku a soli. Omezení tedy zasáhne jídla, jako jsou hamburgery, sladké tyčinky, smažené rybí prsty nebo zmiňované chipsy.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se