Ropné koncerny jsou kvůli nízké ceně ropy, citelně ukrajující z jejich marží, v úzkých. Avizují investorům, že za letošní druhé čtvrtletí spadnou do hluboké ztráty. Přitom jsou mnohé z nich hluboce zadlužené. Pomoci z potíží jim mají rozsáhlé úspory na zaměstnancích, investicích i dividendách pro akcionáře.

"Spotřeba pohonných hmot a dalších ropných produktů zůstane delší dobu na nižší úrovni, než byla před současnou krizí vyvolanou pandemií. Musíme se připravit na hubená léta," uvádí Ben van Beurden, šéf britsko-nizozemského koncernu Royal Dutch Shell.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se