S nemocí covid‑19 se nyní potýká 5137 pacientů. Od začátku epidemie registrují laboratoře přes 18 tisíc pozitivních testů, 70 procent nakažených se z nemoci už vyléčilo a 390 zemřelo.

O uplynulém víkendu, kdy se testuje méně, sice počet nových případů klesl pod dvě stovky, v předchozích všedních dnech se ale pohyboval od pondělních 209 až do pátečních 323 pozitivních testů. Páteční nárůst byl celkově třetí nejvyšší od začátku epidemie, více případů přibylo naposledy 3. dubna. Za nárůstem jsou podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové stále známá ohniska, kde se více testuje. Situace není alarmující ani podle vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Romana Prymuly. Zásadní podle nich je, že nerostou počty hospitalizovaných a lidí ve vážném stavu. V nemocnicích se podle údajů k sobotě léčilo 114 pacientů, 18 bylo v těžkém stavu. V platnosti zůstává řada opatření, například roušky jsou povinné u vnitřních akcí nad 100 osob nebo v pražské MHD.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru