Hlavní hygienička Jarmila Rážová se ve vysílání Radiožurnálu dopustila pozoruhodného výroku. Na otázku, zda není problém, že se epidemiologická opatření upravují podle toho, jak na ně reaguje veřejnost, odpověděla: "Já to úplně jako problém nevidím, některé reakce veřejnosti jsou možná oprávněné." Když odhlédneme od možnosti, že nám Rážová sděluje, že protikoronavirová opatření vymýšlejí ignoranti a široká veřejnost by je vymyslela lépe, může to znamenat jediné: hlavní hygienička vystupuje ze své odborné role a dostává se spíše do pozice političky, která už tolik nehledí na to, co je z odborného hlediska správné, ale spíše na to, "co se bude líbit". Ať už veřejnosti, nebo těm nahoře. Což je na pováženou.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se