Od čtvrtka začínají platit nová opatření, kterými vláda reaguje na rychlý nárůst počtu nakažených koronavirem. Restaurace a bary budou zavírat nejpozději v 10 večer, omezí se také počty návštěvníků venkovních i vnitřních akcí. "Pod vlivem alkoholu dochází k četnějším kontaktům, lidé pak nedodržují základní opatření," zdůvodnil rozhodnutí ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Uzavření prvního stupně základních škol ale zatím podle něj nepřichází v úvahu. Nařízení mají platit dva týdny.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





