Od čtvrtka začínají platit nová opatření, kterými vláda reaguje na rychlý nárůst počtu nakažených koronavirem. Restaurace a bary budou zavírat nejpozději v 10 večer, omezí se také počty návštěvníků venkovních i vnitřních akcí. "Pod vlivem alkoholu dochází k četnějším kontaktům, lidé pak nedodržují základní opatření," zdůvodnil rozhodnutí ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Uzavření prvního stupně základních škol ale zatím podle něj nepřichází v úvahu. Nařízení mají platit dva týdny.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se