Developer Trigema včera v pražském Karlíně zahájil stavbu bytového domu architektonického studia Qarta, se sochami, které navrhl sochař David Černý. Náklady jsou 1,25 miliardy korun, projekt s názvem Fragment by měl být dokončen na podzim 2022. Trigema je zároveň developerem, investorem i stavitelem. Fragment bude sloužit pro nájemní bydlení, obchody a služby. Nabídne 140 bytů s dispozicemi od 1+kk až po mezonety se střešními terasami a výhledy na Pražský hrad. Součástí budovy budou například zelené střechy, automatické stínění oken, nabíjecí stanice pro elektromobily nebo fotovoltaická elektrárna.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru