Vlády celého světa v boji s pandemií často zanedbávají opatření, které by přitom mělo být klíčové, tvrdí italští vědci. Podle nich by se státy měly soustředit na oddělení seniorů a mladých lidí. Díky tomu by se pak mohly vyhnout zavádění takzvaného lockdownu, tedy úplného uzavření ekonomiky a zákazu vycházení s výjimkou nejnutnějších případů. Nemoc covid-19 nejvíce ohrožuje právě starší lidi, kteří potřebují nejčastěji také lékařskou péči. Zdraví mladší občané obvykle mají jen mírné nebo vůbec žádné příznaky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




