Vlády celého světa v boji s pandemií často zanedbávají opatření, které by přitom mělo být klíčové, tvrdí italští vědci. Podle nich by se státy měly soustředit na oddělení seniorů a mladých lidí. Díky tomu by se pak mohly vyhnout zavádění takzvaného lockdownu, tedy úplného uzavření ekonomiky a zákazu vycházení s výjimkou nejnutnějších případů. Nemoc covid-19 nejvíce ohrožuje právě starší lidi, kteří potřebují nejčastěji také lékařskou péči. Zdraví mladší občané obvykle mají jen mírné nebo vůbec žádné příznaky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se