Zájemců o experimentování s výzkumnými štěpnými reaktory v Česku přibývá. Slouží nejen domácím vědcům, studentům a zaměstnancům jaderných elektráren, ale i těm zahraničním. Jezdí za nimi hlavně odborníci ze Slovenska, Německa i Spojených států. Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze se proto rozhodla, že si pořídí další školní reaktor. Ponese označení VR-2. Doplní výzkumný reaktor VR-1 Vrabec a fúzní reaktor Golem. Bude to jediná univerzita na světě se třemi výzkumnými reaktory. Ten nový má být v provozu v roce 2023. K jeho umístění nyní dostala univerzita povolení od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







