Přeplněné nemocnice v hustě zalidněné Lombardii na severu Itálie se na jaře staly jedním ze symbolů příchodu koronavirové nákazy do Evropy. Teď udeřila druhá vlna a nemocnice se opět plní pacienty. Stejně jako na jaře je i tentokrát nejhůře postižena právě Lombardie, klíčový italský region, kde žije zhruba šestina obyvatel země a nachází se tu důležité finanční a byznysové centrum Milán. Vláda zatím odolává tlaku lékařů na zavedení přísné celostátní karantény. Po Francii a Španělsku je Itálie třetí zemí Evropské unie, jež překonala hranici jednoho milionu nakažených.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se